2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади
“Янги Ўзбекистон” тараққиёт стратегиясининг асосий йўналишларидан бири бўлган таълим тизимида кенг кўламли ислоҳотлар мамлакатимизда амалга оширилмоқда. Президентимиз Шавкат Мирзиёев таълим мамлакатни модернизация қилиш, ёшларни ХХI аср муаммоларига тайёрлаш пойдевори эканлигини қайта-қайта таъкидлади. Сўнгги йилларда мамлакатимизда янги таълим стандартлари фаол татбиқ этилмоқда, замонавий мактаб ва олий ўқув юртлари барпо этилмоқда, рақамли технологиялар жорий этилмоқда, талаб юқори бўлган касб-ҳунарларни тайёрлаш дастурлари амалга оширилмоқда. 2026 йилнинг “Ёшларни замонавий касб-ҳунарларга ўргатиш йили” деб эълон қилиниши рамзий қадам бўлди.
Ушбу ўзгаришлар фонида 2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” кўргазмаси бўлиб ўтади.
Тадбирда таълим муассасалари, “EdTech”  компаниялари, давлат ва халқаро ташкилотлар, бизнес ҳамжамияти, академик доиралар ва экспертлар инсон капиталини ривожлантиришнинг стратегик йўлларини – мактабгача таълим ва мактаб таълимидан тортиб, тез ўзгариб бораётган меҳнат бозорида мутахассисларни касбий қайта тайёрлаш ва малакасини оширишгача бўлган стратегик йўлларни муҳокама қилиш учун йиғилишади.
Узлуксиз таълим, ўқув жараёнига инновацион технологияларни жорий этиш, “soft” ва “digital skills”ни ривожлантириш, малакали кадрлар тайёрлашда давлат ва бизнес ҳамкорлиги ечимларини излашга алоҳида эътибор қаратилади.
“TaʼlimExpo/ISUE” барқарор иқтисодий ўсиш ва мамлакат рақобатбардошлигини ошириш мақсадларига мос келадиган таълим соҳасини ривожлантириш учун илғор таълим ечимларини намойиш этиш ва янги ёндашувларни рағбатлантириш учун йиллик платформага айланади.
Кўргазма ташкилотчилари “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори “Сongresses of Сentral Аsia – ССА” ҳисобланади. Давлатимиз раҳбарининг таълим тизимини ислоҳ қилиш борасидаги ташаббусларидан руҳланган тарзда улар ўзларининг учинчи таълим кўргазмасини қайта тикламоқда. Мазкур тадбир компаниянинг иқтисодиёт ва ижтимоий ҳаётнинг стратегик муҳим йўналишлари бўйича лойиҳалари портфелини кенгайтирмоқда.

Ташкент готовится к международной выставке "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo / ISUE".
10–12 ноября 2026 года в столице Узбекистана пройдёт Международная выставка "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo / ISUE".
Как отмечают организаторы, в Узбекистане проводится масштабная реформа системы образования, являющаяся одним из ключевых направлений Стратегии развития «Новый Узбекистан». Президент Шавкат Мирзиёев неоднократно подчёркивал, что именно образование является основой модернизации страны и подготовки молодёжи к вызовам XXI века. В последние годы в стране активно внедряются новые стандарты обучения, создаются современные школы и университеты, внедряются цифровые технологии и программы подготовки кадров по востребованным профессиям. Символичным шагом стало объявление 2026 года «Годом обучения молодёжи современным профессиям».
На фоне этих преобразований в Ташкенте 10–12 ноября 2026 года пройдёт Международная выставка "Образование и Технологии обучения - Ta'limExpo/ISUE".
Событие объединит образовательные учреждения, EdTech-компании, государственные и международные организации, бизнес-сообщество, академические круги и экспертов для обсуждения стратегических путей развития человеческого капитала — от дошкольного воспитания и школьного обучения до профессиональной переподготовки и повышения квалификации специалистов в условиях стремительно меняющегося рынка труда.
Особое внимание будет уделено вопросам непрерывного образования, внедрению инновационных технологий в учебный процесс, развитию soft и digital skills, а также поиску решений для взаимодействия государства и бизнеса в подготовке квалифицированных кадров.
Ta’lim Expo/ISUE станет ежегодной площадкой, где будут демонстрироваться самые современные решения в сфере обучения и формироваться новые подходы к развитию образовательной отрасли, соответствующие задачам устойчивого экономического роста и повышения конкурентоспособности страны.
«Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнёр Congresses of Central Asia – CCA. Вдохновившись инициативами Президента по реформированию системы образования, они возобновляют свою третью по счёту образовательную выставку, расширяющую портфель проектов компании в стратегически значимых сферах экономики и социальной жизни».