2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади.
2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” халқаро кўргазмаси бўлиб ўтади
“Янги Ўзбекистон” тараққиёт стратегиясининг асосий йўналишларидан бири бўлган таълим тизимида кенг кўламли ислоҳотлар мамлакатимизда амалга оширилмоқда. Президентимиз Шавкат Мирзиёев таълим мамлакатни модернизация қилиш, ёшларни ХХI аср муаммоларига тайёрлаш пойдевори эканлигини қайта-қайта таъкидлади. Сўнгги йилларда мамлакатимизда янги таълим стандартлари фаол татбиқ этилмоқда, замонавий мактаб ва олий ўқув юртлари барпо этилмоқда, рақамли технологиялар жорий этилмоқда, талаб юқори бўлган касб-ҳунарларни тайёрлаш дастурлари амалга оширилмоқда. 2026 йилнинг “Ёшларни замонавий касб-ҳунарларга ўргатиш йили” деб эълон қилиниши рамзий қадам бўлди.
Ушбу ўзгаришлар фонида 2026 йилнинг 10-12 ноябрь кунлари Тошкент шаҳрида “Таълим ва таълим технологиялари – TaʼlimExpo/ISUE” кўргазмаси бўлиб ўтади.
Тадбирда таълим муассасалари, “EdTech”  компаниялари, давлат ва халқаро ташкилотлар, бизнес ҳамжамияти, академик доиралар ва экспертлар инсон капиталини ривожлантиришнинг стратегик йўлларини – мактабгача таълим ва мактаб таълимидан тортиб, тез ўзгариб бораётган меҳнат бозорида мутахассисларни касбий қайта тайёрлаш ва малакасини оширишгача бўлган стратегик йўлларни муҳокама қилиш учун йиғилишади.
Узлуксиз таълим, ўқув жараёнига инновацион технологияларни жорий этиш, “soft” ва “digital skills”ни ривожлантириш, малакали кадрлар тайёрлашда давлат ва бизнес ҳамкорлиги ечимларини излашга алоҳида эътибор қаратилади.
“TaʼlimExpo/ISUE” барқарор иқтисодий ўсиш ва мамлакат рақобатбардошлигини ошириш мақсадларига мос келадиган таълим соҳасини ривожлантириш учун илғор таълим ечимларини намойиш этиш ва янги ёндашувларни рағбатлантириш учун йиллик платформага айланади.
Кўргазма ташкилотчилари “Iteca Exhibitions” халқаро кўргазма компанияси ва унинг ҳамкори “Сongresses of Сentral Аsia – ССА” ҳисобланади. Давлатимиз раҳбарининг таълим тизимини ислоҳ қилиш борасидаги ташаббусларидан руҳланган тарзда улар ўзларининг учинчи таълим кўргазмасини қайта тикламоқда. Мазкур тадбир компаниянинг иқтисодиёт ва ижтимоий ҳаётнинг стратегик муҳим йўналишлари бўйича лойиҳалари портфелини кенгайтирмоқда.

“Education and Learning Technologies – Ta’lim Expo / ISUE” International exhibition to be held in Tashkent on November 10-12, 2026.
“Education and Learning Technologies – Ta’lim Expo / ISUE” International exhibition to be held in Tashkent on November 10-12, 2026
International Exhibition for Education and Learning Technologies – Ta’lim Expo / ISUE will take place in Tashkent on November 10–12, 2026.
Uzbekistan is driving sweeping reforms in its education system — one of the key priorities of the “New Uzbekistan” Development Strategy. President Shavkat Mirziyoyev has repeatedly underlined that education is the cornerstone of the country’s modernisation and the preparation of young people for the challenges of the 21st century. In recent years, new learning standards have been introduced, modern schools and universities established, and digital technologies integrated alongside training programmes for marketable professions. A landmark step came with declaring 2026 as the “Year of Youth Empowerment through Professional Training”.
Against this backdrop, the International Exhibition for Education and Learning Technologies – Ta’lim Expo / ISUE will take place in Tashkent on November 10–12, 2026.
The event will bring together educational institutions, EdTech companies, government and international organizations, the business community, academia, and experts to discuss strategic pathways for developing human capital — from preschool and school education to professional retraining and advanced training of specialists in the rapidly changing labor market.
Special attention will be paid to lifelong learning, the integration of innovative technologies into the learning process, the development of soft and digital skills, and exploring solutions for cooperation between the state and business in training qualified professionals.
Ta’lim Expo / ISUE will become an annual platform showcasing the cutting-edge educational solutions in the field of education and shaping new approaches to the development of the education sector in line with the goals of sustainable economic growth and the country’s global competitiveness.
The organizers — international exhibition company Iteca Exhibitions and its partner Congresses of Central Asia – CCA — inspired by the President’s initiatives to reform the education system, are relaunching their third education-focused exhibition, further expanding the company’s portfolio of projects in strategically important areas of the economy and social life.